تحلیل آمار سایت و وبلاگ
دستگاه فوم بتن کف بوستر پمپ محلول رسوب زدا دستگاه گچ پاش تک فاز طراحی داخلی پکیج دیواری اسپری ضد لغزش نیو اسکوپ اجرای پروژه فوم بتن

ساخت بتن مقاوم با خرده شیشه !

 

محقق ایرانی دانشگاه میشیگان با استفاده از ضایعات شیشه ای موفق به تولید نوعی مقاوم از بتن شده است که علاوه بر مقاومت ، از استحکام و دوام بیشتری نیز برخوردار است .

 

پرویز سروشیان استاد مهندسی عمران دانشگاه میشیگان با استفاده از ضایعات شیشه ای علاوه بر کاستن میزان زباله های شیشه ای ، به کاهش تشعشعات کربنی نیز کمک خواهد کرد زیرا از میزان حرارت مورد نیاز برای تولید سیمان خواهد کاست . بتنی که 20 درصد از سیمان آن توسط ضایعات سائیده شده و پودر شده شیشه ای جایگزین شده در نقاط مختلف دانشگاه میشیگان مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج مثبتی به جا گذاشته است .

 

سروشیان که بر روی ترکیب شیشه بتن مطالعه کرده است می گوید شیشه آسیاب شده با هیدراتهای سیمانی وارد واکنش می شود و به این شکل ساختار شیمیایی سیمان به واسطه شیشه بهبود پیدا می کند . سروشیان می گوید این شیشه این بتن جدید را قدرتمند تر و بادوام تر می کند و میزان جذب آب آن به اندازه میزان جذب آب توسط سیمانهای عادی نیست .

 

این بتن ظاهری متفاوت از بتنهای دیگر ندارد و تنها کمی کم رنگ تر است ، اما از نظر دیگر ویژگی ها از بتن معمولی کاملا غیر قابل تشخیص است . بر اساس گزارش فیزورگ ، سروشیان می گوید که سیمان در درجه حرارت بسیار بالایی ساخته می شود و استفاده از شیشه چرخ شده می تواند از میزان انرژی و دی اکسید کربن که برای تولید این حرارت صرف و ساطع می شود ، بکاهد . از این رو استفاده از چنین بتنی می تواند فواید زیست محیطی و اقتصادی فراوانی داشته باشد .

 

منبع : ساشا

 


نظرات کاربران :

لطفا هنگام ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :
۱ - لطفا به عقاید یکدیگر احترام بگذارید و از توهین به دیگران خودداری کنید.
۲ - نظرات ارسالی قبل از تائید نهایی توسط مدیر سایت بررسی میشوند.
۳ - تنها نظراتی که در ارتباط با موضوع خبر است تائید خواهد شد.